Առաջատար
Posted in «Մուտքի» ճամբար

ԸՆՏԱՆԵԿԱՆ-ՀԵՌԱՎԱՐ-ԱՌՑԱՆՑ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ՃԱՄԲԱՐ

Մասնակիցներ՝ վեց տարեկաններ, ծնողներ

Տևողությունը՝ հունիս-օգոստոս ամիսներ
Վայր՝  Teams հարթակ, դպրոց

Նախագծի նպատակը՝ նպաստել սովորողների ինքնադրսևորմանը, ինքնաբացահայտմանը, ծնողների՝ ուսումնական գործընթացի ներգրավումով զարգացնել սովորողների աշխարհճանաչողական կարողություններն ու ձևավորել շրջակա աշխարհն ու սեփական ես-ը ուսումնասիրելու, բացահայտելու հմտություններ ու կարողություններ:

Նախագծի խնդիրներ՝ սաների մոտ ձևավորել սեփական «ես»-ի հանդեպ վստահություն, զարգացնել հաղորդակցական կարողություններ, ինքնասպասարկման հմտություններ, դրսևորել երաժշտական, մաթեմատիկական, լեզվական կարողություններ, խթանել ստեղծագործական մտածողության, երևակայության զարգացմանը:

Աշխատանքային ուղղություններ՝

«Ես» ուսումնական նախագիծ

«Ես կարողանում եմ »ուսումնական նախագիծ

Թատերական փառատոն

Քանդակագործության փառատոն

Հանդիպում Արևմտյան դպրոցում

Ամառային ընտանեկան դպրոց

Ծնողի ընթերցարան

Առցանց հանդիպումների ժամատախտակ՝

Օգոստոսյան հանդիպումների ժամատախտակ՝

  • Պատրաստվում ենք կրթական շքերթին
Օգոստոսի  12 — տեսադա ընկեր Առնոլդի հետ
Օգոստոսի 17 — տեսադաս ընկեր Ծաղիկի հետ
Օգոստոսի 18 -տեսադաս ընկեր Դիանայի հետ
Օգսոտոսի-20 տեսադաս / ուրախ անգլերեն/

Օգոստոսի 24 -տեսադաս ընկեր Ծաղիկի հետ

Օգոստոսի-26  տեսադաս ընկեր Սեդայի հետ

Ամփոփում՝

Հունիս

Հուլիս

Օգոստոս

 

Posted in Uncategorized

Սեպտեմբերի 14-18. աշխատակարգ

Երկուշաբթի

8:45 սովորողների դիմավորում

10:00 ուրախ երաժշտական դադար Սեդա Թևանյանի հետ

10:20 Մարզական խաղեր Մադլեն Թերզյանի հետ

10:45 Նախաճաշ

11:00 Նկարչական պլեներ

11:40 Տուն ճանապարհում

Երեքշաբթի

1. Երգ

2. Ուրախ մայրենի

3. Ռուսերեն/ Անգլերեն

4. Մարմնակրթություն

5. Ուրախ մաթեմատիկա

Չորեքշաբթի

1.Ռուսերեն/Անգլերեն

2. Ընտրությամբ գործունեություն

3. Ուրախ մայրենի

4. Բանավոր մաթեմատիկա

5. Նկարչություն

Հինգշաբթի

1. Լող

2. Ուրախ մայրենի

3. Բանավոր մաթեմատիկա

4. Հեծանիվ

5. Ռուսերեն/ Անգլերեն

Ուրբաթ

1. Լող

2. Ուրախ մայրենի

3. Երգ

4. Բանավոր մաթեմատիկա

5. Նկարչություն

Posted in Աշխատակարգ, Աշխատողի անհատական պլան

Աշխատաժամանակ 19.08-21.08

19.08 չորեքշաբթի

9:00- 10:00 Միջավայրի բարեկարգում

10:00-12:00 Վեց տարեկանների մուտքի ճամբար

12:00-12:30  Ընդմիջում

12:30-14:30 Նախագծերի մշակում

!5:00 Առցանց մանկավարժական հավաք

 

20.08 հինգշաբթի

9:00- 10:00 Միջավայրի բարեկարգում

10:00-12:00- Վեց տարեկանների մուտքի ճամբար

12:00-12:30  Ընդմիջում

12:30-14:30- Նախագծերի մշակում

!5:00 Առցանց մանկավարժական հավաք

 

21.08 ուրբաթ

9:00- 10:00 Միջավայրի բարեկարգում

10:00-12:00- Վեց տարեկանների մուտքի ճամբար

12:00-12:30  Ընդմիջում

12:30-14:30- Նախագծերի մշակում

!5:00 Առցանց մանկավարժական հավաք

 

Posted in «Մուտքի» ճամբար, Uncategorized

ՕԳՈՍՏՈՍԻ ՄՈՒՏՔԻ ՃԱՄԲԱՐ

Մասնակիցներ՝ 6 տարեկաններ

Վայրը՝ Արևմտյան դպրոց

Տևողությունը՝ օգոստոսի 19 — 21

Միջավայրը՝ Մուտքի ճամբարը կազմակերպվում է ֆիզիկական միջավայրում՝ Արևմտյան դպրոցում, բացօթյա միջավայրում կամ օդափոխված, բաց պատուհաններով դասարան-լաբորատորիաներում։

Նպատակը՝ Ծանոթանալ դպրոցին, կրթական ծրագրին, ֆիզիկական միջավայրում ծանոթանալ ուսուցիչների և ընկերների հետ, պատրաստվել կրթական շքերթին:

Երեխաները պետք է ունենան՝ դիմակ, ախտահանիչ նյութեր

Ջրի անհատական շիշ

Գունավոր մատիտներ

Լողազգեստ, լողաթափ, ռետինե գլխարկ, օղակ, սրբիչ

Մարզական կոշիկ, հագուստ, գլխարկ

 

Աշխատակարգ

Օգոստոսի 19 չորեքշաբթի

Տևողությունը ՝ 10․00 -12․00

10:00—10:30 ուրախ օտար լեզու Դիանա Ղազարյանի հետ

10․15 — 10․30 Բանաստեղծության ուսուցում« Ծիտն ու բազեն»

10․30—10․45 Ուրախ մարմնամարզություն Մադլեն Թերզյանի հետ

11․00—11․30 Երաժշտություն. երգերի ուսուցում Սեդա Թևանյանի հետ

11․30—12․00 -Լող

Մասնակիցներ՝

  1. Նատալի Գանջալյան
  2. Լևոն Ղահրամանյան
  3. Մարիամ Իսրայելյան
  4. Արտեմ Ռաֆայելյան
  5. Վիլյամ Ղազարյան
  6. Հովհաննես Սարգսյան
  7. Սոֆի Մադոյան
  8. Սոնա Ջաղինյան
  9. Ռոբերտ Աբելյան

 

Օգոստոսի 20 հինգշաբթի

Տևողությունը ՝ 10․00 -12․00

10:00—10:30 ուրախ օտար լեզու Դիանա Ղազարյանի հետ

10․15 — 10․30 Բանաստեղծության ուսուցում« Ծիտն ու բազեն»

10․30—10․45 Ուրախ մարմնամարզություն Մադլեն Թերզյանի հետ

11․00—11․30 Երաժշտություն. երգերի ուսուցում Սեդա Թևանյանի հետ

11․30—12․00 -Լող

Մասնակիցներ՝

  1. Արմեն Ղազարյան
  2. Մարիա Մաթևոսյան
  3. Լիզա Մելիքյան
  4. Սարգիս Մկրտչյան
  5. Յանա Հովսեփյան
  6. Արփի Պողոսյան
  7. Անահիտ Պետրոսյան
  8. Տիգրան Սարգսյան
  9. Հայկ Բադալյան

 

Օգոստոսի 21, ուրբաթ

Տևողությունը ՝ 10․00 -12․00

10:00—10:30 ուրախ օտար լեզու Դիանա Ղազարյանի հետ

10․15 — 10․30 Բանաստեղծության ուսուցում« Ծիտն ու բազեն»

10․30—10․45 Ուրախ մարմնամարզություն Մադլեն Թերզյանի հետ

11․00—11․30 Երաժշտություն. երգերի ուսուցում Սեդա Թևանյանի հետ

11․30—12․00 -Լող

Մասնակիցներ՝

  1. Մուշեղ Ազարյան
  2. Լեո Ղոչիկյան
  3. Դավիթ Խաչատրյան
  4. Դավիթ Զարգարյան
  5. Վաչե Հարությունյան
  6. Միլա Հովակիմյան
  7. Եվա Բուդաղյան
  8. Գալե Մեղրունի
  9. Նարե Բաբայան

Ճամբարի ղեկավար՝ Ծաղիկ Գասպարյան

Երաժշտության դասավանդող՝  Սեդա Թևանյան

Օտար լեզվի դասավանդող՝ Դիանա Ղազարյան

Ծրագրի ղեկավար՝ Գոհար Բալջյան

Օրվա լուսաբանումը՝ դասարանական բլոգում:

Posted in «Մուտքի» ճամբար, «Իմացումի հրճվանք» կրթական ծրագիր

Անհրաժեշտ գրենական պիտույքների ցանկ

• Սպիտակ թուղթ /A4/
• Թուղթ /A3/
• Գունավոր թուղթ /երկկողմանի գունավոր/
• Գուաշ /гамма/ 10 կամ 12 գույն/
• Գուաշի համար նախատեսված ջրաման

• վրձին /որակով, և՛ հաստ, և՛ բարակ/
• ծեփամածուկ /պլաստիլին -гамма/
• ծեփամածուկի տախտակ
• խոշորացույց
• հեռադիտակ

• սոսինձ /չոր/
• գծագրական մատիտ /սև, հասարակ/
• սրիչ
• ռետին
• քանոն

• գունավոր մատիտներ /гамма կամ dolphin/
• Յուղամատիտ

• թղթապանակ / երեսուն ֆայլով/
• ֆայլեր
• տեխնոլոգիական գոգնոց
• Մկրատ

Ձեռքի տակ ունենալ

• չոր և թաց անձեռոցիկ /ամեն օր ունենան պայուսակի մեջ/
• ջուր անձնական շշով /սովորողի անունը գրե՛ք շշի վրա/
• լողազգեստ, սրբիչ, լողի գլխարկ, լողաթափ, արևային գլխարկ
• սպորտային հագուստ
• մասիկ կամ նասկի
• անհատական գործիք ( նոթբուք )
• թափանցիկ պլաստմասսե տուփ, որի մեջ կդնեն իրենց գրենական պիտույքները: Դրանք մնում են դասասենյակում: Լավ կլինի, որ տուփի վրա գրեք սովորողի անունը:

Հարգանքներով՝ Ծաղիկ Գասպարյան

Posted in «Մուտքի» ճամբար, Աթաբեկ Խնկոյան «Մեղու»

Հուլիսյան ամփոփում

Հովհաննես Սարգսյան

Անահիտ Պետրոսյան

Տիգրան Սարգսյան

Լեո Ղաչիկյան

Յանա Հովսեփյան

Հայկ Բադալյան

Եվա Բուդաղյան

Լիզա Մելիքյան

Մուշեղ Ազարյան

Արտեմ Ռաֆայելյան

Նարե Բաբայան

Արփի Պողոսյան

Արտյոմ Գեգչօղլյան

Լևոն Ղահրամանյան

Սոֆի Մադոյան

Դավիթ Զարգարյան

Սարգիս Մկրտչյան

Սոնա Ջաղինյան

Մարիամ Իսրայելյան